Australien startpakke

Sydney startpakke. Fly til Australien t/r og tre overnatninger på et godt turistklasse hotel. En god begyndelse på en Australienrejse.

Der er intet som Australien - og MyPlanets startpakke til Sydney er en god begyndelse på turen rundt i Australien.

Herfra kan du bygge videre på din rejse rundt i Australien. Hvad med f.eks. en wildlife-tur fra Sydney, hvor der er gode muligheder for at stifte nærmere bekendtskab med nogle af de australske dyr. Klik her og se mere om Wildlife turen.

Forkæl dig selv med et ophold på den skønne koralø Heron Island. Læs mere om Heron Island her.

Se også vores meget populære rundrejseforslag Storby, safari og sol, som er den perfekte rejse, hvis det er første gang, du skal til Australien.

Er du en erfaren Australien-rejsende og vil opleve nogle af de mindre besøgte steder, kan vi også hjælpe dig. Se f.eks. vores turforslag Det Kendte og Det Mindre Kendte

Husk at MyPlanet kan hjælpe dig med at skræddersy din rejse, som du ønsker - ring til os og få et uforpligtende tilbud.


fra kun kr. 10.695

Pris pr. person, når 2 voksne og 2 børn rejser sammen

1/2

Pris pr. person fra kr.

Rejseperiode
v/2 voksne
v/ 2 voksne og 2 børn
30. december - 20. juni 2013 11.395 10.695
21. juni - 15. august 2013 12.395 11.995
16. august - 9. december 2013 11.395 10.695
10. december - 29. december 2013 12.395 11.995
30. december - 31. marts 2014 11.395 10.695
For afrejse efter 31. marts 2014 - ring og hør for pris.

Dette er et forslag til en individuel rejse, hvor ovennævnte er arrangeret på forhånd. På de guidede ture er der engelsktalende guider. Der er mulighed for at ændre i forslaget efter ønske.

Der kan forekomme tillæg for ophold over jul og nytår, i messeperioder eller ved særlige begivenheder.

Prisen inkluderer

fra kun kr. 10.695
Pris pr. person, når 2 voksne og 2 børn rejser sammen
  • Fly Danmark - Sydney tur/retur
  • Tre overnatninger på godt turistklasse hotel i Sydney

Tilkøb

  • Find din rejse

    Find
  • Kom til rejseforedrag
    Kom til foredrag om rejser til Australien, New Zealand, Canada og USA

    Kom til foredrag om rejser til Australien, New Zealand, Canada og USA.

    Læs mere
  • Inspiration til rejser
    Litteratur om rejser til Australien New Zealand Canada USA
    Køb bøger online

    MyPlanet samarbejder med de bedste online bogportaler, hvor du nemt og billigt kan købe bøgerne inden du rejser.

    Gå til rejsebøger
  • Følg MyPlanet på